The Voice Kids

Edyta Górniak

Artystka, która łączy w sobie wiele cech: ekspresję, charyzmę, miłość do muzyki, a także niesamowity warsztat.

Unikatowa osobowość i prawdziwa diva polskiej piosenki. Setki nagród i wyróżnień, tysiące koncertów, ponad 3 miliony sprzedanych płyt. Wyróżnia ją niespotykana wrażliwość artystyczna, wszechstronność i oryginalność. Jest przykładem gwiazdy wielkiego formatu i oszałamiającej kariery. Jej czterooktawowy głos uznawany jest za jeden z największych i najpiękniejszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Muzyczną karierę rozpoczęła w 1989 roku od występu w telewizyjnym programie „Śpiewać każdy może”. W tym samym roku zadebiutowała na Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki „Zły chłopak”. Edyta Górniak była pierwszą Polką reprezentującą nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zajęła, jak dotąd najwyższe i niedoścignione, drugie miejsce. Wystąpiła na deskach nowojorskiego teatru broadwayowskiego, mając zaledwie 19 lat. Przetarła też szlak naszym rodakom podpisując światowy kontrakt płytowy z jednym z największych koncernów muzycznych – EMI. Jako jedyna na świecie została wyróżniona we współpracy z Disney'em i wykonała utwory do dwóch bajek „Pocahontas” i „Mulan”.

Piosenkarka współpracowała z wieloma artystami, w tym m.in. z Jose Carrerasem oraz polskim zespołem Sweet Noise. Wydała dwa międzynarodowe albumy. Pierwszy z 1997 roku, zatytułowany „Edyta Górniak”, miał swój światowy debiut w 29 krajach. Drugi album „Perła” miał swoją światową premierę pod nazwą „Invisible” w 2003 roku. W 2015 roku w ramach jubileuszowej trasy koncertowej „Love 2 Love” gwiazda wystąpiła w największych polskich miastach śpiewając swoje największe przeboje. Piosenkarka ma doświadczenie w roli mentorki muzycznego talent show, była bowiem trenerką trzech edycji formatu „The Voice of Poland”.