The Voice Kids

Marcin Maciejczak zwycięzcą trzeciej edycji „The Voice Kids”

Marcin Maciejczak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego został zwycięzcą trzeciej edycji „The Voice Kids”. Zwyciężył w głosowaniu SMS i otrzymał tytuł Najlepszego Głosu w Polsce oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną na przyszłą edukację w wysokości 50 tys. zł. W ścisłym finale pokonał Natalię Kawalec i Hanię Sztachańską.

W finałowym odcinku „The Voice Kids” na scenie zaprezentowało się dziewięcioro młodych wokalistów – po trzech z każdej drużyny. Z teamu Dawida Kwiatkowskiego zaśpiewali Anastazja Maciąg, Marcin Maciejczak i Ala Tracz. Z ekipy Cleo wystąpią Natalia Kawalec, Szymon Lubicki i Wiktoria Zwolińska. Drużynę Tomsona i Barona reprezentowali Hania Sztachańska, Ewelina Kozub i Ola Gwazdacz.

W pierwszym etapie na scenie zaprezentowało się troje uczestników z drużyny każdego trenera. Po występach Cleo, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron wybrali jedną osobę, która przeszła do drugiego i ostatecznego starcia. Troje uczestników – Hania Sztachańska, Natalia Kawalec i Marcin Maciejczak – zaśpiewali duet ze swoim trenerem, utwór solo oraz zaprezentowało swój singiel. W przypadku zwycięzcy było to kolejno utwory: „Plan B”, „Zawsze tam gdzie Ty” i „Jak gdyby nic” (we wstępnej fazie zaśpiewał „Rise Like a Phoenix” Conchity Wurst).

W sobotę na scenie nie zabrakło także muzycznych gości. Wystąpili: Viki Gabor – finalistka drugiej edycji programu i zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019, Alicja Szemplińska – zwyciężczyni 10. edycji „The Voice of Poland”, zespół 4Dreamers, który tworzą uczestnicy pierwszej edycji „The Voice Kids”. Zaśpiewają także zagraniczne gwiazdy – brytyjski zespół New Hope Club oraz fiński wokalista Isac Elliot.